Anne Çocuk

Bebekler Yazın Uyurken Nasıl Giydirilmeli?

Bebekler yaz aylarında uykuyu daha uzun ve rahat bir şekilde tercih etme eğiliminde olduklarından dolayı anneler bebekler yazın uyurken nasıl giydirilmeli? tarzında sorular sorarlar. Bebekler kış aylarında üzerini açması halinde bile üşümeyecek bir şekilde giydirilirken yaz aylarında bu konu atlanabilir. Bebeğiniz henüz terleme-soğuma gibi hastalık oluşmasına neden olacak olasılıkların farkında olmadığından dolayı uykusunda üzerini açabilir. Odasında yalnız yatmaya başlamış bir bebek olması halinde ise bu olasılık daha da artacaktır. Bundan dolayı uykusuna dalan bebek için kıyafet seçimi son derece önemlidir. Annelerin de bu konuda hassas davranması önerilir.

Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bebeğiniz yazın uyurken seçeceğiniz kıyafetin iklimle uyumlu olması önemlidir. Ülkemizin her kesiminde aynı sıcaklıkta geçen yaz aylarından bahsetmek mümkün olmadığından dolayı uygun kumaş yapısı temin edilmelidir. Ek olarak:

  • Pamuk kıyafet olmalıdır.
  • Mevsimin 30 ve üzeri sıcaklıkta olması halinde terletmeyecek kıyafet seçilmesi önerilir.
  • Üzerini açması halinde bel ve göğüs kısmını koruyacak şeyler olmalıdır.
  • Kıyafet olmadan yatmasına, sadece bezle uyumasına izin verilmemelidir.

Dikkatli olunarak kolaylıkla bebeğinizin yaz uykularında rahat etmesine neden olabilirsiniz. Pamuk kumaşlar terleme olması halinde bile bunu yok edeceğinden dolayı olmazsa olmazdır.

Klimalı Ortamlarda Nasıl Olmalıdır?

Yaz aylarının birçok bölge için olmazsa olmazı klimalı ortamlardır. Bu ortamlarda bebeğiniz daha çok üşüme durumu ile karşı karşıya kalabileceğinden dolayı mutlaka baharlık kıyafetlerinden tercih etmelisiniz. Bunun anlamı ince, pamuk ve uzun kollu olabilecek modeller olmasıdır. Pijama takımı şeklinde olanlar için de uygun olur. Klimanın olduğu bir ortamda hareketli bir yatma stiline sahip olan bebeğiniz üşüme ve hasta olma sorunu ile karşı karşıya kalabilir.

Bebeğiniz Kıyafetlerini Seçecek Yaştaysa

Bebeğiniz artık kıyafetlerini seçecek yaşta olduğunda ise ortak bir yol bulmaya çalışmak oldukça önemlidir. Gelişimi için ona uygun bir dille tercih etmesi gereken kıyafeti ve nedenini açıklamayı denemelisiniz. Kolay olmasa bile mutlaka anlamasını sağlamak adına sabırla yaklaşmak önemlidir. Bebekler yaz aylarında daha çok rahat ve az kıyafet tercih etmeyi severler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu