Gezi & Tatil

Özel Bir Cape Town Turu

Cap Town Seyahatinizden Önce Aklınızda Bulunsun

Cape Town’da Gezilecek Modern Yerler

Özel bir Cape Town Turu sizi sizden alabilir… Güney Afrika’nın en güneyinde bulunan Avrupai tarzda bir liman kent olan Cape Town bulunduğu bölgenin başkentidir. Siyahî ırkın bir zamanlar çektiği acılara tanıklık etmiş olan şehir bugün modern, zengin ve son derece büyüleyici bir güzelliğe sahiptir.

Turistik aktiviteler için şehrin en ünlü caddelerinden birisi de Long Street olup, çerisinde çeşitli restoranlar, cafe barlar ve tabi ki yiyip içebileceğiniz ve bir şeyler satın alabileceğiniz dükkânlar bulunduruyor.

Cape Town Turu – Cape Town’da Masa Dağı

İsmini kendi gibi zirvesinin düz olmasından alan Cape Town’da bulunan Masa Dağı(Table Mountain), yaklaşık 1.000 metre yüksekliğiyle şehrin merkezine konuşlanmış durumdadır. 600 milyon yıllık bu dağda araştırmalara göre neredeyse 5 milyon yıl öncesine ait fosillere rastlamanız mümkün olmaktadır.

😊İstanbul Gezilecek Yerler Listesini Buradan Okuyabilirsiniz.😊

Macera aramak istiyorsanız ve seyahat için bolca vaktiniz varsa yerel rehberler eşliğinde tırmanarak bu dağın zirvesine ulaşabilirsiniz. Ancak daha kolay olsun derseniz okyanus manzaralı yarım saatlik bir teleferik yolculuğu da işinizi görecektir. Zirveye çıktığınızda tek başınıza ve kimsenin olmadığı bir noktada olacağınızı düşünmeyin. Çünkü zirvede sizi lezzet içerikli restoranlar ve temiz bir dağ havası karşılayacak.

Ayrıca belirtmek isterim ki filmlere konu olan, hayali kıyamet senaryolarından kaçışın kurtarıcısı meşhur Ümit Burnu limanı da bu şehirdedir. Denize karşı uzanan sert kayalıkların yanında çok zengin birde tabiata sahiptir. Birçok çeşitli hayvan türleri ve eşi görülmemiş çiçekli bitkilerde masa dağının eteklerinde ve zirvesinde yer edinmiş durumdadır.

İlginizi Çekebilir
Seyahat Listesi Hazırladınız mı?

Cape Town’ın Meşhur Yemekleri

Cape Town bir turizm şehri olduğu için, gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlayabilmek adına harika lezzetlere de ev sahipliği yapıyor. Yeme alışkanlığınız nasıl olursa olsun bu şehirde mutlaka damak tadınıza uygun içerikler ve yemekler bulabilirsiniz. Bir liman kenti olması deniz ürünü severler için bir avantaj olurken yeşil ormanların içerisinden toplanan farklı bitkileri ve ürünleri barındıran sebze ağırlıklı yemeklerde yiyebilirsiniz.

Cape Town seyahati sırasında harika bir renk cümbüşüne sahip tropikal meyvelerinde mutlaka tadına bakmanız gerekir. Çünkü bu meyveleri dünyanın başka hiçbir yerinde bulamayacağınız kesin. Buradaki meyveleri dalından koparıp yeme imkânı ise hiçbir şeye değişilmez. Tropikal meyvelerin hepsi farklı mevsimlerde yetiştiği için farklı tatlardadır. Sıra dışı bir içecek olan Amarula ise aromasını yöresel Marulaağacından alan tadı nahoş bir içecektir.

Cape Town Turu – Şehir Nasıl Bir İzlenim Bırakıyor?

Dünyanın kahve ihtiyacını karşılayan ve her köşesi tam bir kahve cenneti olan Afrika Ülkesindeki Cape Town şehrine yaptığınız seyahat süresince burnunuza acısıyla, tatlısıyla farklı çeşitlerde kahve kokuları sürekli gelecektir. Ayrıca renkli mekan tasvirleri ile güleç yerli kişiler etrafınızda karelere girecektir. Bunun yanında özel olarak bekletilmiş birçok farklı yıllanmış şaraplarda dikkatinizi çekecektir.

Şehirdeki yerli halkın en sevdiği yemeklerden biride köri soslu biftek olduğu için bu baharatın kokusu da neredeyse 3 öğün burnunuza gelecek olup sık sık acıkmanıza neden olacaktır. Etrafta çok sayıda balıkçıda bulunur. Onların yanlarına gittiğinizde yöreye ait bir balık çeşidi olan kingklip isimli balığın tadına bakmadan sizi bırakmayacaklardır.

Cape Town aynı zamanda şehirdeki muhteşem bağlarıyla da tanınmaktadır. Seyahat sırasında yorulduğunuzda bu güzel ve sakin orman parçasına kadar yürüyerek ulaşıp, oturup uzun bir saat dinlenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Ege'de Tatil, Egede Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu