Finans

Garanti Bankasından Nasıl Yatırım Hesabı Açılır?

Birçok kişi bugünü yaşarken aynı zamanda da geleceği de maddi açıdan düşünmek için yatırım hesabı açarlar. Garanti Bankası aracılığı ile açılan yatırım hesabı en doğru adımlarla gerçekleştirilir. Kişiler istedikleri miktar kadar para yatıracakları bu hesap Garanti Bankası aracılığı ile güvenli şekilde açılmaktadır. Mevcut müşteriler veya ilk kez gelen bireylerle yapılan yüz yüze görüşmeler neticesinde bazı kurallara göre yatırım hesabı açılabilmektedir.  Garanti bankasından nasıl yatırım hesabı açılır?

Yatırım Hesap İçin Önemli Bilgiler

Bu özel yatırım hesabını açmak için ilk etapta en yakın banka şubesine giderek gerekli evraklarla başvuruda bulunmak gerekir. Para, altın ve dövizlerin birikeceği bu yatırım hesabı en kısa sürede açılarak kişilere göre özel olarak tasarlanmaktadır. Ayrıca genel olarak yatırım hesabı hisse senedi, bono ve türev ürünlerle yatırım hesabı açılır. Garanti bankasından yatırım hesabı açmak için internet bankacılığını direk olarak kullanabilirsiniz. Bu durum sadece banka müşterilerine özeldir.

Garanti Bankası Yatırım Hesabı İçin İstenen Evraklar

Garanti Bankası yatırım hesabı açmak için direk şubeye başvuruda bulunulduğunda bazı önemli evraklarda beraberinde talep edilmektedir. Yatırım hesabı açmak için kişilerden istenen evraklar;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Risk bildirimi fonu
  • Alım satım çerçeve sözleşmesi
  • Yapılacak işlerin sözleşme formu
  • Çeşitli sözleşmeler

Bankanızda paranızın en güvenli şekilde birikmesini isterseniz bu hesabı açarak güvende olabilirsiniz. Garanti Bankası yatırım hesabında biriken tüm nakit paralar istenildiğinde bazı şartlar doğrultusunda çekilerek kullanılabilmektedir.

Yatırım Hesabında Özel Adımlar

İnternet bankacılığından yatırım hesabı açmak için bazı önemli kavramlar mevcuttur. İlk adımda siteye erişim sağlayıp yatırımlar alanı seçilir ve hisse işlemleri ile hisse senedi hesap açılışı bu adımları kolayca yerine getirmektedir. Tüm yatırımlar en kolay şekilde yapılarak sunulmaktadır. Garanti bankası internet bankacılığı, internet şubesi ve mobil hatlardan yatırım hesabı açmak oldukça kolaydır. Nakit paranın en güzel şekilde değerlendirilmesi için bankanın tüm fırsatları anında sunulmaktadır. Garanti bankası yatırım hesabı ile paranızın değerine değer katın.

İlginizi Çekebilir
Senet Borcu Ödenmezse Ne Olur?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu