Anne Çocuk

Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kış mevsimine giriş yaptığımız şu günlerde saçlarının soğuk havalara karşı güçlü durmasını isteyenler kış aylarında saç bakımı nasıl olmalıdır? sorusuna bir cevap bulmaya çalışıyor. Saç bakımı, oldukça zor görünen basit bir işlem olduğu için gerek güzellik salonlarında gerekse kendi evinizin konforunda rahatlıkla istediğiniz saç bakım ürünlerini saçınıza kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Kış aylarında genelde saçlar kapalı kaldığı için saç derisi hava alamaz. Bundan dolayı saçlarda pek çok olumsuz durum gözlenebilir. Genel olarak saç nezlesi ve saç dökülmesi gibi saç problemleri en çok kış mevsiminde kendisini gösterir. Her iki saç problemi de oldukça uzun bir sürecin ardından tedavi edilebiliyor. Yapacağınız ufak bakımlarla tüm sorunların önüne geçebilirsiniz.

Saç Bakımı Nedir?

Saç, tırnak ve kemikler sağlık hakkında birçok bilgiyi aslında size doğrudan belli eder. Ancak bunu anlamak için bu konuda uzman biri olmanız gerekiyor. Saçlar, öldükten sonra bile bir süre daha uzamaya devam ettiği için pek çok ilginç yanı bulunuyor. Saç bakımının nasıl yapıldığı konusunda bir bilgiye sahip değilseniz bu yazıda detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Saç bakımı, saç ve saç derisinin bir bütün olarak saç bakım yağları ve saç bakım kozmetikleri ile yapılan bir işlemdir. Bu işlemi bir uzmanın yapabileceği gibi siz kendinizde yapabilirsiniz.

Saç Bakımında Kullanılan Temel Ürünler

Saç bakımında daha çok doğal içerikli ürünlerin kullanılması tavsiye edilir. Saç bakımında kullanılan ürünleri mutfağınızda rahatlıkla bulabileceğiniz gibi bir aktardan da temin edebilirsiniz. Saç bakımı için gerekli olan şeyler şunlardır;

  • Bal
  • Yumurta
  • Hindistan cevizi yağı
  • Susam yağı
  • Muz
  • Yasemin yağı
  • Gül suyu
  • Lavanta suyu

Bu gibi rahatlıkla bulunan malzemelerle kendi saç bakım maskenizi yapabilirsiniz.

Kış Mevsiminde Saç Temizliği

Genel olarak temizlik denildiğinde bol şampuan ve sıcak su akla gelir. Ancak bu durum saçı daha kuru ve cansız hâle getireceği için saçlarınızı yıkarken ılık su ile yıkamanız saçlarınıza olumlu etki edecektir.

Kolay Saç Bakımı Maskesi

Bir yumurta sarısını ve bir muzu ezerek saçlarınızın diplerinden uçlarına kadar uygulayın. Yarım saat sonra şampuan ve ılık ya da soğuk su ile durulayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu