Anne Çocuk

Korona Virüs İçin Alternatif Tıp

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve yüz binlerce insanın ölümüne sebep olan korona virüs hastalığının tedavisi için uzmanlar canla başla çalışmalarını sürdürüyor. Bu hastalığı yenmenin etkili ve geçerli bir yolu var mı diye sorulduğunda kesin bir cevap vermek zor olsa da bu hastalığa yakalanmamak için büyük oranda geçerli birkaç yol vardır ve onlar da sosyal mesafeye dikkat etmek ve bağışıklığı güçlü tutmaktır. Peki bağışıklığı nasıl güçlü tutacağız denildiği zaman akla elbette alternatif tıp geliyor. Bu makalede, korona virüs için alternatif tıp uygulamaları hakkında bilgi verilecektir.

Bağışıklığı Güçlü Tutmanın Yolları

Alternatif tıp ilaçla tedaviye az ihtiyaç duyulduğunda ya da onu tamamlamak için doktorların kontrolünde yapılan ve kesin olarak ispatlanmasa da yararları çok fazla olan bir uygulamadır. Örneğin; nezle olan birisi ilaç kullanmak yerine, ıhlamur, limon gibi bitkileri tüketerek bu hastalığın olumsuz etkilerinden arınabilir.

Peki alternatif tıp bağışıklığı güçlendirmede nasıl bir destek sağlar? Bilindiği gibi korona virüs 65 yaş üstündeki kişileri, kronik rahatsızlığı olanları ve elbette bağışıklığı güçsüz olanları etkiliyor.

Bu açıdan, bağışıklık çok önemli bir unsur olarak hastalığa yakalanmamada rol oynuyor. Bağışıklığı güçlü tutmanın ilk yolu, dengeli ve sağlıklı beslenmek ve her besini özenle seçmektir. Vitamin ihtiva eden sebze ve meyveleri tüketmek, organik olmayan yiyecek ve içeceklerden uzak durmak gerekir. Buna ek olarak, düzenli spor yapmak, stresten arınmak ve düzenli uyumak da bağışıklığı güçlü tutmanın bileşenleri arasındadır.

Hangi Bitkiler Alternatif Tıp Kapsamındadır?

Korona virüs için alternatif tıp kapsamında bitkilerin rolü çok büyüktür. Ihlamur yüzyıllardır tüketilen şifalı bir bitki olarak bağışıklık sisteminin can dostudur. Bunun yanında, yemeklerde sıklıkla kullanılan ve birçok uzman tarafından da önerilen sarımsak da çok önemlidir. Ekinezya bitkisi de bağışıklığın güçlenmesinde çok ciddi bir rolü olduğu göz önünde bulundurulmalı ve sıklıkla tüketilmelidir. Korona virüs salgın hastalığı bağışıklığı güçlü olan insanlara bulaşma riskinin çok düşük olduğu akılda tutulmalıdır. Bu açıdan, bu süreçte hem zorunlu olmadıkça sokağa çıkılmamalı hem de alternatif tıbbın önemine dikkat edilmelidir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Kapalı
Kapalı