Kullanıcı Sözleşmesi

Efsonet.com sitesinden hizmet almak için aşağıda belirtilen kullanım şartlarımızı okumanız ve kabul etmeniz gerekmektedir.

 

1- Siteye bağlı tüm yazıların, blogların, fotoğrafların, içeriklerin tüm sınai haklarının sahibi efsonet’e aittir. Siteye ait hizmetlerin, bununla bağlantılı sayfaların kopyalanmasına, çoğaltılmasına ve yayılmasına izin verilmemektedir. Site’de bulunan hizmetleri kullanmak için işbu sözleşmenin kabul edilmesi gerekmektedir. Her şartta siteyi kullanmaya devam etmeniz bu maddeleri kabul etmeniz anlamına gelmektedir. Hüküm ve şartlar:

1- Sitede kabul edilmeyen içerik, fiil, ve davranışlardan bazıları aşağıda sayılmaktadır.

  1. a) Türkiye Cumhuriyet’inin temel değerlerine ve büyük önderimiz Atatürk’e yönelik karalayıcı ve aşağılayıcı hiçbir içeriğe izin verilmemektedir.
  2. b) Efsonet sitesi dolandırıcılık amaç ve kapsamında kullanılamaz.
  3. c) Sitede ifade özgürlüğü desteklenmektedir.
  4. d) Türk Ceza Kanunu’na göre müstehcen ve pornografik içeriklere izin verilmemektedir.
  5. e) İnsanları şiddete ve intihara teşvik eden ve sürükleyen içeriklerin kullanılmasına izin verilmemektedir.
  6. f) Yasanın suç saydığı eylemleri öven, suça özendiren içeriklere izin verilmemektedir. Bu tarz içerik paylaşımlar uyarı ve izine gerek duyulmaksızın silinecektir.
  7. g) Site dahilinde üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetler ve yayınlanan içeriklerin doğru olması için gayret edilmektedir. Bu içeriklerden dolayı efsonet çalışanlarının ve yöneticilerinin sorumluluğu bulunmamaktadır.

2- Site dahilinde sunulan hizmetleri, tasarımı ve site içeriğini her zaman değiştirebilme hakkını saklı tutmaktadır. Sunulan hizmetler, hiçbir şekilde kullanıcılara kazanılmış bir hak tahsis etmez.

3- Bazı durumlarda yargı mercileri, devlet kurum ve kuruluşları kullanıcılar ile ilgili bilgi talebinde bulunmaktadırlar. Kullanıcı izni olmadan efsonet kullanıcı bilgilerini ifşa etme hakkına sahiptir.

4- Kullanıcı ve ziyaretçi siteye her giriş yaptığında güncellenmiş sözleşme maddelerini aynen kabul etmiş sayılacaktır.

5- Kullanıcı siteye girmek için gerekli ekipmanını ve servisini korumaktan bizzat kendisi sorumludur.

6- İşbu sözleşme hükümlerine uygun olarak, sitede daha ayrıntılı olarak belirtilen birtakım uygulamaları kullanıcıların hizmetine sunabilir.

7- Site kullanımı için üye olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Sitenin üyenin üyeliğini iptal etmek hakkı vardır. Üyenin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

8- Kullanıcı siteye giriş yaptığında sözleşmeyi okuyup, anladığını tüm hükümleri onayladığını kabul ve beyan eder.

Kapalı
Kapalı