Yaşam Tarzı

Nevresim ne sıklıkla yıkanmalıdır?

Nevresim ne sıklıkla yıkanmalıdır?: Her gün kullandığınız nevresim takımını ne kadar hızlı yıkarsınız? Günün üçte birini yorgan üzerinde geçiriyoruz. Çok kirli olmadığını hissedebilirsiniz, ancak uyku teri ve cilt yağı gibi pek çok görünmez lekeler vardır! Kirli şilteyi gözetimsiz bırakırsanız, küflenebilir ve akarlar için bir yuva haline gelebilir. Nevresim takımının uygun şekilde yıkanması ve temiz tutulması önemlidir.

Nevresim ne sıklıkla yıkanmalıdır? Her gün kullandığınız nevresim takımını ne kadar hızlı yıkarsınız? Günün üçte birini yorgan üzerinde geçiriyoruz. Çok kirli olmadığını hissedebilirsiniz, ancak uyku teri ve cilt yağı gibi pek çok görünmez lekeler vardır! Kirli şilteyi bakımsız bırakırsanız, küflenebilir ve akarlar için bir yuva haline gelebilir. Nevresim takımının uygun şekilde yıkanması ve temiz tutulması önemlidir.

Nevresim yıkamanın ideal sıklığı nedir?

 • Gece boyunca uyurken vücuttan bir bardak ter atılıyor!

İnsanlar gece uyurken 200 ml ya da bir bardak ile 1.5 bardak arası ter atarlar. Bunlardan 1 / 3’ünün yorgan, 2 / 3’ünün ise yatak tarafından emildiği söylenmektedir. Bu nedenle doğrudan çok fazla teri emen nevresim, sık sık yıkanmalı ve temiz tutulmalıdır.

 • Nevresim ve yastık kılıfları için ideal yıkama sıklığı nedir?

Nevresimi yıkamak zordur ama terli ve yağlı olduğundan haftada bir yıkamak idealdir. Bence birçok kişi yastık kılıfını yorganla aynı anda yıkıyor ama yastık kılıfı aslında yorgandan daha kirlidir.
Direkt olarak baştaki ter ve sebumu (Sebum cildimizdeki yağ bezleri tarafından salgılanan ve genel olarak tüm memelilerde görülen bir cilt sıvısıdır. ) emdiği için haftada iki kez yıkanması gerekmektedir.

 • Nevresim nasıl yıkanır sorusunun doğru cevabı:

Nevresimlerin nasıl yıkanacağına giriş:

 • Nevresim yıkarken ne hazırlamanız gerekir?

Giysileriniz için çamaşır filesi ve çamaşır deterjanı hazırlayın.
İhtiyacınız olan tek şey, yorgan örtüsünü ve her zaman kullandığınız deterjanı koyacağınız büyük bir çamaşır filesi.

 • Nevresimi yıkamanın doğru yolu nedir? Detaylı açıklama

Ön işlem olarak, kapağı çıkardıktan sonra, yüzeye yapışan tozu temizlemek için hafifçe dışarıya vurun. Bundan sonra, ter veya sebum lekelerinin çıkmamasından  korkuyorsanız, az miktarda deterjan uygulayın ve lekeleri çıkarmayı kolaylaştırmak için hafifçe vurun.
Önceden işlemden geçirilmiş nevresim için, kirlenmesinden endişe duyduğunuz kısım dışarıda olacak şekilde parçalara ayırın ve ardından deterjanı iyice yaymak için yıkama filesine koyun. Bundan sonra, normal çamaşırları nasıl yıkıyorsanız aynı şekilde yıkayabilirsiniz.. Madeni para ile çamaşır yıkarken de prosedür aynıdır.
Bununla birlikte, kış için kalın yorgan kılıfları ve kalın yastık çarşafları için battaniye tabakası önerilir.

 • Yıkarken nelere dikkat etmelisiniz?
İlginizi Çekebilir
Saçlar Neden Dökülür Evde Saç Bakımında Kullanılacak Bitkiler

Emilimi azaltabileceğinden yumuşatıcı kullanmamak daha iyi olur. Fermuarlı nevresim, diğer çamaşırların ve tüylerin içeri girmesini önlemek için ters çevrilerek ve ardından nevresim üzerindeki fermuar kapatılarak yıkanabilir.
Bununla birlikte, kapaktaki kirden endişe ediyorsanız, onu ters çevirmemek daha iyidir.

Nevresim yıkamak için kullanışlı bir üründür!

Yıkama sırasında bulundurulması uygun olan eşyaları seçtik.

 • Çamaşırların dolaşmasını önler! Çamaşır Filesi

Yıkama filesine koyup sonra yıkayarak, diğer çamaşırlara dolanmayacak ve bükülmeyi önlemeye yardımcı olacaktır. Zahmetli olabilir ama biraz eforla kumaşın zarar görmesini engelleyebileceğiniz gibi nevresimin uzun ömürlü olmasına da yol açacaktır.
Bununla birlikte, çamaşır filesi seçerken akılda tutulması gereken bir şey, boyuttur. Bolca alana koyabileceğiniz büyük bir file kullanın.

 • Balkonda Kurutmak Yerine Kapalı Alanda Kurutun


Çarşafları yıkamak istiyorum ama hava çok iyi olmadığında ve dışarıda kurutamadığımda veya iş ya da ayak işlerinden dolayı eve geç kaldığımda yıkama sıklığı düşüyor. Bu nedenle, tek başına ya da çok meşgul insanlar insanlar için iç mekan giysi kurutucusu önerilir.
Kapalı çamaşır kurutma makinesini kullanarak, hava durumuna veya eve döndüğünüz zamana bakılmaksızın istediğiniz zaman yıkayabilirsiniz.

 • Nevresim örtüsünü sık yıkayamayanlara tavsiye: Antibakteriyel ve deodorant özellikli nevresimleri tercih edin.

Sık yıkayamıyorsanız, işlevsel bir nevresim kullanmanızı öneririz.
Antibakteriyel ve deodorant tipi örtü, ter vb. kaynaklı bakterilerin üremesini bastırma etkisine sahiptir ve hoş olmayan kokuları bastırır. Çabuk kuruyan tip, teri hızla emip kuru tutma ve yıkadıktan hemen sonra kuruma avantajlarına sahiptir.
Makul ve popüler  nevresim kılıfları, antibakteriyel, deodorant ve su emici çabuk kuruma özelliklerinin yanı sıra çeşitli örtü türlerini içerir, öyleyse neden ihtiyaçlarınıza uygun olanı aramıyorsunuz?

 • Nemi önlemek için şiltenin tamamını kurutun!

Şilteyi sadece kuruması zor olduğu için yerde bırakmak, nem birikmesine ve küf ve benzerlerine neden olabilir. Bu fotoğrafta gösterildiği gibi katlanarak kendi başına duracak şekilde katlanabilen bir askı yatak kullanılarak yorgan ve örtü aynı anda kurutulabilir ve nemin kuruması sağlanır. İkili ve dörtlü gibi çok çeşitli katlanabilir askılar vardır, böylece evinize uygun olanı seçebilirsiniz.

 • Daha iyi bir uyku için nevresimi yıkayın
İlginizi Çekebilir
Araba Koltuğu Nasıl Temizlenir?

Siz fark etmeden beklenmedik şekilde kirli bir nevresim. Ciltle doğrudan temas ettiğinden, uygun şekilde yıkamanız ve temiz tutmanız önerilir. Lütfen ileride nevresim yıkarken bu sefer referans olarak sunulan yöntemi kullanın.

Bu içeriğe Kocaeli Temizlik Firması Vitrin Temizlik sponsor olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu