Gezi & Tatil

Phuket Tayland Gezisi – Phuket Adası Nasıl Gezilir?

Güney Tayland'da Andaman Denizi'ne bakan Phuket Adası, Tayland'ın en büyük adası ve dünyanın önde gelen tatil yerlerinden biridir. Güzel denizin yanı sıra dağlarda tropikal muson iklimi ile ormanın tadını çıkarabilirsiniz! Bu sefer, Phuket Adası'nın tadını tam anlamıyla çıkarabilmeniz için bilgileri ve önerilen noktaları tanıtacağız, bu yüzden lütfen buraya bakın ♪

Phuket Tayland Gezisi – Phuket Adası Nasıl Gezilir? Phuket Adası, Tayland’da tatil beldesi olarak popüler bir turizm merkezidir. Japonya’dan Phuket Adası’na Bangkok üzerinden ulaşabilecek çok sayıda uçuş olması güzel bir nokta ♪ Bir sonraki seyahatiniz için lütfen Phuket Adası’nda bir plan yapın ve genellikle deneyimleyemeyeceğiniz bir şey yaşayın

Phuket Tayland Gezisi

Güney Tayland’da Andaman Denizi’ne bakan Phuket Adası, Tayland’ın en büyük adası ve dünyanın önde gelen tatil yerlerinden biridir. Güzel denizin yanı sıra dağlarda tropikal muson iklimi ile ormanın tadını çıkarabilirsiniz! Bu sefer, Phuket Adası’nın tadını tam anlamıyla çıkarabilmeniz için bilgileri ve önerilen noktaları tanıtacağız, bu yüzden lütfen yazımızı okumaya devam edin.

Phuket Adası için önerilen mevsim nedir?

Phuket adasında yıl boyunca neredeyse hiç sıcaklık farkı yoktur. Ancak yağışların şekli kurak mevsime, yağışlı mevsime ve sıcak mevsime göre değişir.

😊İstanbul Gezilecek Yerler Listesini Buradan Okuyabilirsiniz.😊

Kasım ayından Mart ayına kadar olan kurak mevsim, neredeyse hiç yağmur olmadan deniz sporlarının ve plaj oyununun tadını çıkarabileceğiniz mevsimdir. Nisan-Mayıs arası sıcak mevsimde, maksimum sıcaklık genellikle 35 santigrat dereceyi aşar, bu nedenle sıcak çarpmasına karşı önlemler alınması zorunludur. Ayrıca Haziran’dan Ekim’e kadar olan yağışlı mevsimde sabah ve akşam 1-2 saatlik fırtına görülebilir.

Bu nedenle, tesisin tadını çıkarmak istiyorsanız, Kasım ayından Mart ayına kadar kurak mevsimi öneririz!

İlginizi Çekebilir
Mardin Midyat’ta Gezilecek Yerler

Eşsiz ve bol plajlardan favorinizi bulun!

Phuket adasında çok güzel plajlar var.

Gündüz ve gece keyfini çıkarabileceğiniz canlı “Patong Plajı”, lüks tatil köylerinin sıralandığı “Bantao Plajı”, ulusal deniz parkı olarak belirlenmiş “Naiyan Plajı”, son derece şeffaf ve sörfçüler arasında popüler olan “Kata”・ Tayland’ın en güzel gün batımını görebileceğiniz “Plaj”, “Naihan Plajı” vb. ♪ Kalmaya

gücünüz yetiyorsa her gün farklı bir plaja gitmeniz ve en sevdiğiniz plajı aramanız tavsiye edilir. !!

Adalara atlayarak çevredeki uzak adaların muhteşem manzarasını görelim

Phuket Adası çevresinde çok sayıda küçük ada var. Sakin bir şekilde tropikal havanın tadını çıkarmak istiyorsanız uzak adaları ziyaret etmenizi tavsiye ederiz!

Karadan ne kadar uzakta olursanız, deniz o kadar şeffaf hale gelir ve el değmemiş doğanın kaldığı pek çok ada vardır, böylece biraz keşif hissedebilirsiniz ♪

Güzel beyaz kumlu plajı ile ünlü “Ron Adası” nı ve sahile yaklaşan mercan resiflerini izlerken şnorkelli yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. “Mercan Adası” ve “Yaonoi Adası” gibi uzak adaları ziyaret edin, burada yerel bir ikametgahın evinde konaklayın ve sadece orada bulunabilecek muhteşem bir manzara arayın!

Çin-Portekiz tarzı şehir manzarasını keşfedelim!

Phuket adası 16. ve 18. yüzyıllarda kalay madenciliği ve uluslararası ticarette gelişti ve Portekiz, Hollanda ve Fujian Eyaletinden gelen tüccarlarla doluydu.

Bugün, Phuket Adası’nın merkezi, refahını anımsatan nostaljik bir atmosfere sahip “Çin-Portekiz tarzı” mimari ile noktalanmıştır.

Bazıları otellere ve mağazalara dönüştürüldü ve bazıları müze olarak halka açık, yani yürüyüşe çıkarsan Phuket’in tarihini ve kültürünü deneyimleyebilirsin.

Deniz mahsullerini ve çok uluslu yemekleri tadalım ♡

Andaman Denizi‘ndeki Phuket adasında yemek yemek için taze deniz ürünleri tavsiye edilir! Yeni toplanmış deniz ürünleri Japonya’dakinden daha makul bir şekilde yenebilir.

İlginizi Çekebilir
İstanbul'a gitmeden önce bilmeniz gerekenler

Her şeyden önce, “Phuket Lobster” bir zorunluluktur. Malzemelerin tadını ızgara yaparak en iyi şekilde kullanan basit bir pişirme, ancak lüks bir tada sahip ♡

Phuket’te çok sayıda Çinli ve İslami sakin olduğu için, Tayland yemeklerinin yanı sıra çok çeşitli yemeklerin de tadını çıkarabileceğiniz bir özellik. Phuket Adası‘na özgü çok uluslu gurmenin tadını çıkaralım ♪

Hafta sonu geceleri hafta sonu pazarı!

Hafta sonu kalıyorsanız, kesinlikle “Hafta Sonu Pazarı” nı ziyaret etmek istersiniz. Sadece cumartesi ve pazar günleri, Phuket Adası‘nın batı yakasında Wat Nakha’nın karşısında kurulan mavi gökyüzü pazarıdır.

Şehir merkezine yürüme mesafesindeki çarşı, akşam saat 22:00 civarı pek çok insanla dolup taşıyor ve dar bir alanda çeşitli eşyalar, ayakkabılar, giysiler ve yiyecekler dizilmiş l

Pazara özgü canlılığı hissederken kolaylık sağlıyor Gurme yemeklerin ve makul bir fiyata alışverişin tadını çıkaralım!

Junk Seylan’da hediyelik eşya satın alın

“Önemsiz Seylan” Phuket adasındaki en iyi alışveriş merkezidir. Patong Sahili yakınında bulunan, yaklaşık 200.000 metrekarelik alan 200’den fazla mağazayla kaplı ve tüm gün oynayabilirsiniz!

“Silane Bluebird”, “Liman”, “Sino Phuket” ve “Phuket Meydanı” olmak üzere 4 bölüme ayrılmıştır ve “Big C Extra” süpermarket Phuket Meydanı’nda yer almaktadır.

Geniş bir tatlı, erişte, çeşitli ürünler, giysiler vb. Seçeneklerimiz var, bu yüzden ilgilendiğiniz hediyelik eşyaları aldığınızdan emin olun!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu