Gezi & Tatil

Geç Kalmadan Seyahat Etmeye Başlayın

Ertelediğiniz Düşleri Bir An Önce Gerçekleştirme Zamanı

Hayattaki Meşgul Seviyeye Geçmeden Seyahat Etmeye Başlayın Seyahat etmek hepimizin hayali.. ama hep ertelediğimiz ve kendimize haksızlık ettiğimiz bir hayal oluyor bu…

Yarınlar geçer ve yerine yenileri gelir. İleride her gün bir önceki günün aynısı şeklinde devam eden bir hayatınız olmaya başladığında seyahat planlarından ve bu konuyla alakalı şu anki heyecanınızdan eser kalmayabilir. O yüzden tam zamanlı olduğunuz bir çalışma hayatın içerisinden sıyrılarak sınırların olmadığı ve kendinizi huzurlu hissedeceğiniz bir seyahat planlaması yapın.

😊İstanbul Gezilecek Yerler Listesini Buradan Okuyabilirsiniz.😊

Seyahat hayallerinizi bahanelere ve yakında, ileride gibi zaman dilimlerine teslim etmeyin. Bu teslimiyetin belli bir sınırının olmadığını bilin. Çünkü bazen daha önce ertelediğiniz bir seyahat planınızın üzerinden 6 ay geçtiğini görmek sizi üzecektir. O yüzden bir insan olduğunuzu, hayallerinizin olabileceğini ve bazen ortadan kaybolmanın kötü bir fikir olmadığını unutmayın. Bunun için izlemeniz gereken bu yolları izleyerek bütün rafa kaldırdığınız seyahat planlarınızı aktifleştirin.

Başta Nereye Gideceğinize Karar Verin

Gezmek istediğiniz yerleri artık temiz bir kağıt üzerine alın. Bu listenizden kısa zamanda gerçekleştirebileceğiniz ve sizin sıkı bir antrenman öncesi ısınmanızı sağlayacak ve kısa zamanda seyahat edebileceğiniz ülke ya da şehirlerden birini belirleyin. Bu sayede belirsizlikten ve hedefsizlikten de kurtulmuş olursunuz.

Artık hayatınız daha anlamlı bir yola da girmiş olur. Bu hedef için çalışmaya başlamak birazda olsa sizi günlük hayattaki yorgunluk ve bitkinlik hissinden de kurtaracaktır. Çünkü siz artık seyahat planını oluşturmaya başlamış olmanın verdiği o tatlı bekleyişi yaşamaya başlayacaksınız.

Eğer Bir Miktar Birikmiş Paranız Yoksa Tasarrufa Başlayın

Seyahatiniz için bir plan oluşturdunuz ama bu seyahati gerçekleştirecek paranız yoksa bu durumda acilen tasarrufa başlayın. Gereksiz giderlerinize son verin ya da tüketmekten hoşlandığınız abur cuburlarınızın parasını biriktirerek seyahatlerinizde bu gideriniz için ekstra masraf yapmayın.

İlginizi Çekebilir
Seyahat ile İyi Hissetmenin Yolu

Ayrıca her harcamanızda gideceğiniz yerde o parayla neler yapabileceğinizi düşünün, bu düşünce sizin tasarruf etmenizde yardımcı olacaktır. Bu sayede sıkı bir biriktirme sürecine girmiş olursunuz. Ayrıca tasarruf yapma eylemine seyahatlerinizde de devam edebilirsiniz. Böylece birkaç şehir ismini daha gezi listenize alabilirsiniz.

Seyahatinize Pür Dikkat Odaklanın

İnsanlar bazen sizin gezi fikirlerinize bayılmayabilir. Ya da bu işten sizi caydırmak bile isterler. Hatta çoğu gereksiz bir masraf gibi görür. Ancak bu kişiler artık seyahatin adını bile unutmuş olan ve bu ufak kaçışla elde edeceğiniz tadı bilmeyen bir hal içerisindedirler.

O yüzdende seyahatteki en önemli hususlardan biri olan odaklanmayı kaybetmemek için sizi anlamayacak kişilerle bu düşüncelerinizi paylaşmayın. Hatta seyahat planınızı gerekirse o gün gelinceye kadar kimseyle paylaşmayın. Çünkü seyahatlerin gerçekleşmemesinin en büyük nedenlerinden biri de kişilerin verdiği tepkiler nedeniyle odaklanmanın kaybolmasıdır. O yüzden inanın, kendinize güvenin ve hayal ederek odaklanın.

İlginizi çekebilir: Seyahat ile Huzur Bulmak Mümkün mü?

Artık Seyahatinizin Doyumsuz Tadını İliklerinizde Hissedin

Artık bütün hazırlıklar tamamlandıktan sonra koltuğunuza yaslanın, hedefinize ulaşmanın ve içinizde ukde kalan o seyahat planınızın gerçekleşiyor olmasının keyfini çıkartın. Bu başarının ve adımın sizi ne kadar mutlu edeceğini yerinde görün. Planlarınızı genişletip yeni yerler ekleyip eklemeyeceğinizi düşün aynı yolları izleyerek daha birçok yerin kapılarını açın.

Seyahatlerinizle deniz kenarlarının, doğanın, köylerin bütün nimetlerinden faydalanın. Zamanı geldiğinde yeni planlar gerçekleştirmek için geri dönmeyi de unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu