Gezi & Tatil

Gezginlerin Seveceği Seyahat Uygulamaları

Seyahat Konusunda Hayatı Kolaylaştıran Teknolojiler

Dolaşırken Tercih Edebileceğiniz Seyahat Uygulamaları

Seyahat uygulamaları gezileriniz sırasında işinizi kolaylaştırmak amacıyla düzenlenmiştir. Özellikle daha önce hiç gitmediğiniz ülkelere ya da şehirlere yaptığınız seyahatler sırasında gideceğiniz yoldan tutun kalacağınız yere kadar birçok konuda size yardımcı olacaktır. Seyahat uygulamalarını kullanarak seyahat planınızı oluşturabilir, erken rezervasyonlardan faydalanabilirsiniz.

😊İstanbul Gezilecek Yerler Listesini Buradan Okuyabilirsiniz.😊

Gezileriniz sırasında yaşayacağınız en başlıca sorunlardan biri dil sorunudur. Bu sorunun etkisini de yine seyahat uygulamaları kullanarak ortadan kaldırabilirsiniz. Aşağıda beğenerek bazılarını paylaştığımız seyahat uygulamaları kullanım yönünden ve sahip olunması yönünden oldukça basittir.  Bu sayede problem yaşamadan hızlıca erişim sağlayabilir ve bu hizmetleri alırken de ekstra masrafta bulunmazsınız.

CityMaps2Go Uygulaması

CityMaps2Go seyahat uygulaması ile kırsal kesimlerde dahil internetin problem olacağı yerleri bile rahatlıkla gezebilirsiniz. Uygulamada dikkat etmeniz gereken tek husus seyahatlerinize çıkmadan internetiniz varken indirmiş olmanızdır. Bu sayede küçük köylerde bile yolunuzu bulabilir nerede olduğunuzu belirleyebilirsiniz.

Evernote Seyahat Uygulaması

Evernote seyahat uygulaması yolculuklarınız sırasında size eşlik edebilecek bir not defteri görevindedir. Bu uygulamayla gezeceğiniz yerlerin ayrıntılı notlarını alabilirsiniz. Ayrıca yine seyahatlerinizde unutmamanız gereken hususların bir listesini oluşturabilirsiniz. Bu uygulama seyahat planlamanızı yaparken size epeyce yardımcı olacaktır. Bu sayede daha kendinden emin ve planlı bir seyahat başlangıcı yaparsınız.

Google Translate Seyahat Uygulaması

Google Translate, özellikle diline uzak olduğunuz ülkelere yaptığınız seyahatlerinizde işinize yarayacak bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde farklı dillerdeki yazıları ana dilinize çevirerek kendinizi ülkenizdeymişçesine rahat hissedeceksiniz.

Bu uygulama anlamlandıramadığınız menüleri, kurum isimlerini, ya da adresleri daha anlaşılır bir şekilde size sunacak. Böylece ani seyahatleriniz sırasında ya da hayallerinizdeki yerleri gezerken yaşatabileceğiniz problemlerin çoğunluğu da ortadan kalkmış olacak.

İlginizi Çekebilir
Unutulmaz Bir Kopenhag Seyahati için Bunları Not Edin

TripAdvisor Seyahat Uygulaması

TripAdvisor, her türlü seyahatleriniz için biçilmiş bir kaftan gibidir. Bu uygulama sayesinde cebinizdeki paraya göre en uygun otelleri ve ulaşım araçlarını bulabilir ayrıca erken rezervasyonlarından da faydalanabilirsiniz. Böylece seyahatlerinizdeki maliyetlerinizi aza indirerek gezi listenize yeni şehirler ekleyebilirsiniz.

Uygulamanın işinizi kolaylaştıracak diğer bir özelliği ise binlerce gezginin görüşlerine ve gezi yazılarına yer veriyor olmasıdır. Bu sayede nelere dikkat etmeniz gerektiğini, seyahat ettiğiniz şehirde kimsenin bilmediği gizlenmiş güzellikleri, nasıl davranmanız gerektiğini, ucuz yollarla nasıl gidebileceğinizi ve daha birçok bilgiyi edinebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Geç Kalmadan Seyahat Etmeye Başlayın

Booking Seyahat Uygulaması

Eğer seyahatlerinizde uluslararası bir uygulamanın verilerinden ve bilgilerinden faydalanmak isterseniz bu uygulama aradığınız seyahat uygulaması olabilir. Uygulama uluslararası olup milyonlarca yorumu, görüşleri, tavsiyeleri bulunduruyor. Tavsiyelerle seyahatlerinizi daha bilinçli bir şekilde yönlendirebilirsiniz.

Ayrıca uygulama size yakın uzak bütün kamu kurumlarını, uygun konaklama yerlerini, ulaşım güzergahını, aylar öncesinden ise yine rezervasyon imkanlarını sunuyor. Bu uygulamayı kullanarak seyahatlerinizde kalacak yer bulma gibi çabalara ve endişelere kapılmazsınız.

XE Currency Seyahat Uygulaması

XE Currency, seyahat uygulaması ile gittiğiniz ülkenin para birimini takip edebilir elinizdeki paranın değerini ölçebilirsiniz. Uygulamanın en büyük avantajlarından biri anlık güncel verilerle hizmet veriyor olmasıdır.

Böylece nereye ne kadar ayırmanız gerektiğini ya da istenilen parayla ödediğiniz paranın uyuşup uyuşmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu uygulamada ve diğer uygulamalarda dikkat etmeniz gereken tek husus şu ki, seyahat uygulamaları onları güncel tutmanızı gerektirir. Bu sayede en güncel bilgilerden faydalanmış olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu